Wycieczka do Kazimierza Dolnego…

23 maja uczniowie z klasy 5 i 7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 gimnazjum podziwiali  walory  Kazimierza Dolnego, miasta artystów znanego zwłaszcza z  Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Pod kierunkiem przewodnika mogliśmy zobaczyć ruiny zamku obronnego. Wdrapaliśmy się na szczyt  wieży z przełomu XIII i XIV wieku, zwanej Basztą lub Wieżą Łokietka. Ze szczytu obserwowaliśmy piękne kazimierskie pejzaże. Zwiedziliśmy także wnętrze kościoła farny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, zaś kamiennymi schodami weszliśmy na Wzgórze Trzech Krzyży skąd widać cały Kazimierz i dolinę Wisły. Następnym etapem  była wizyta w Parku Rozrywki „ Z fizyką za pan brat”. Eksponaty  pozwalają poprzez bezpośrednie doświadczenie poznać prawa przyrody odczuwając je własnymi zmysłami. Można tam  m.in. wywoływać wir wodny albo przekonać się jak działa na człowieka prąd elektryczny. Atrakcją okazał się również godzinny rejs statkiem po WiśleUśmiech.

Opiekunowie:

Beata Rogosz