Pracowity czerwiec szkolnego kabaretu Wyjście Awaryjne…

12 czerwca odwiedziliśmy podopiecznych  Domu Pomocy Społecznej w Zgórsku Uśmiech.    Zaprezentowaliśmy dwa skecze:„Podanie małżeńskie” i „Zakład matrymonialny”.W programie znalazły się rozmaite  utwory muzyczne m.in. „Czy ten pan i pani” z repertuaru Ani Wyszkoni, „Chodź pomaluj mój świat” zespołu Dwa plus jeden, „Nie zadzieraj nosa” Czerwonych Gitar, czy też „Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar. Jak zawsze dużą popularnością cieszyły się hity o bardziej rozrywkowym charakterzeUśmiech.

16 czerwca można było zobaczyć naszych młodych wykonawców podczas obchodów Dnia Gminy Zagnańsk 2018. Tym razem pogoda dopisała Uśmiech. Zbliżają się wakacje, zatem czas na miłość! Dwie scenki przeplatane były romantycznymi przebojami. Pojawiły się nowe wokalistki- Maria Krawczyk, Maria Gębska i Martyna Wzorek. Dziewczyny zaśpiewały  m.in. piosenki „Bumerang” i „ Dwa serca jak pociągi dwa”.

20 czerwca nadszedłdzień pożegnania klasy trzeciej gimnazjum. Zastanawialiśmy się w jakisposób go uczcić i znaleźliśmy…Wyjście Awaryjne.  W tym roku mamy jubileusz!…Mija 10 lat istnienia naszego kabaretu. Pomysł założenia narodził się przy okazji Walentynek 2008 roku i pierwszego programu „Uwaga na Amory”. Od tamtego momentu występowaliśmy w kolorowych koszulkach na wielu imprezach, nie tylko szkolnych. Warto wymienić chociaż część z nich: festyny gminne, festyny rodzinne i festyn parafialny, festiwal przyjaciół zdrowia. Zdobywaliśmy nagrody za swoje programy przy okazji Święta Niezapominajki czy Urodzin Dębu Bartka . Nawiązaliśmy współpracę z placówkami opiekuńczo- wychowawczymi przy ulicy Kryształowej  i Karczówkowskiej oraz ośrodkami terapii zajęciowej na Słonecznym Wzgórzu i w Belnie. Kontynuujemy działalność wolontariacką w Domu Pomocy Społecznej w Zgórsku. Przez ten długi czas wiele osób współtworzyło nasze przedsięwzięcie. Niektóre z nich wciąż zajmują się sceniczną twórczością lub studiują na kierunkach artystycznych. Młodzież z ogromnym sentymentem wraca do tych wspaniałych chwil.

W tym uroczystym dniu przypomnieliśmy skecze kabaretu Smile: „Szkoła” oraz „Rowerek”. Bal sto dni przed maturą,  jedno z ważnych wydarzeń w życiu. Zobaczyliśmy, jak w tej sytuacji poradził sobie ojciec oko w oko z chłopakiem córki w scence „Studniówka”. Przed niektórymi  poważna randka…Co z tego wyniknęło mogliśmy się przekonać w skeczu kabaretu Weźrzesz.

Pięknie dziękujemy  wszystkim gimnazjalistom za współpracęUśmiech i rzecz jasna tegorocznym  absolwentom - Małgorzacie Sobczyk, Klaudii Piwońskiej, Natalii Szwed, Agacie Lisowskiej, Weronice Fąfarze, Alicji Komornik, Julii Zawrzykraj, Dawidowi Werensowi, Wiktorowi Kaczmarczykowi, Michałowi Łyżwie oraz Kamilowi Naporowskiemu, który obsługiwał sprzęt podczas  szkolnych występów i wyjazdów do Zgórska. Życzymy dalszych sukcesów…w różnych sferach życiaUśmiech, bo przecież  „Ludzie są jak kwiaty, stworzeni do tego, aby się rozwijać…”