kalendarium
Piątek, 2018-01-19
Imieniny:
Erwiny, Henryka
menunewsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym gimnazjum (wycieczki, akademie, rady rodzicielskie) - zapisz się na naszą listę mailingową.

statystyki
  • Odwiedziło nas: 374064 osób
  • Do końca roku: 346 dni
  • Do wakacji: 154 dni
Logo BIP
http://samsonow.orszak.org/

Biblioteka Szkolna

Jesteś tu: » Strona startowa » Biblioteka Szkolna

Dnia 1 czerwca 2017 r. ,w bibliotece szkolnej, odbyło się spotkanie
z  fotografem – Arkadiuszem Wesołowskim .
Pan Arek opowiedział nam  o swojej pasji, jaką jest fotografia. Przygodę z aparatem rozpoczął kilkanaście lat. Zobaczyliśmy jakim sprzętem dziś fotografuje i mogliśmy obejrzeć  wystawę jego wystawę pt. „Tak blisko…”  oraz  pokaz slajdów na tablicy multimedialnej.  Podzielił się z nami interesującymi pomysłami na zdjęcia jak np. „zdjęcie odbicia lustrzanego
i obrazu w kałuży”.

„Fotografia moją pasją”.
czytaj więcej

Z okazji 5 rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II w holu  naszej szkoły udostępniona została wystawa fotograficzna pt. „Tak blisko…”.  Autorem zdjęć jest Arkadiusz Wesołowski. Uchwycono w nich chwilę zadumy przechodniów oglądających wystawę wieloletniego fotografa papieskiego Adama Tadeusza Bujaka na Rynku Krakowskim. Tytuł wystawy „Tak blisko…” w pełni odzwierciedla zamysł artysty, bo Jan Paweł II jest wciąż blisko nas, w naszej pamięci i sercach.

Joanna Pawłowska

Tak blisko …
czytaj więcej

22 marca najmłodsi  uczniowie klasy „O” pod opieką pani Elizy Hajdas przybyli do biblioteki szkolnej, by przywitać Panią Wiosnę.  Przygotowali wiersze i prace plastyczne o tej pięknej porze roku. Pani Wiosna przysłuchiwała się jak dzieci recytują wiersze, specjalnie dla niej.  Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
                                                                                                                                                                                           Joanna Pawłowska

Wiosna w bibliotece
czytaj więcej

7 kwietnia rozstrzygnięto w/w konkurs. Był on adresowany do wszystkich uczniów szkoły podstawowej. Największy zainteresowaniem cieszył się wśród najmłodszych,  zwłaszcza klasy „0” i II SP. Autorzy najpiękniejszych prac otrzymali nagrody rzeczowe, a ponadto ich prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

Joanna Pawłowska

Konkursu na jajko wielkanocne!
czytaj więcej

W marcu w bibliotece szkolnej  rozpoczęły się nowe, cykliczne zajęcia „Bajki bez barier”, w których uczestniczą uczniowie szkoły podstawowej. Na spotkania wykorzystane zostaną bajki wydawane przez Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko”. 

Czytamy „Bajki bez barier”.
czytaj więcej
statystyki

Opracowanie: szkolnastrona.pl